Konferencja Prasowa Społeczna odpowiedzialność biznesu – Modlińska 246C dostępna dla niewidomych!

Zdjecie _konf (1)

Konferencja Prasowa

 

Społeczna odpowiedzialność biznesu w praktyce – Modlińska 246C dostępna dla niewidomych!

Firma Altix sp. z o.o. oraz założona i sponsorowana przez nią Fundacja Szansa dla Niewidomych zapraszają na konferencję prasową dotyczącą dziedziny, o której mówi się stanowczo za rzadko. Konferencja odbędzie się 5 lutego o godzinie 11:00 w biurze obu instytucji przy ulicy Modlińskiej 246C w Warszawie.

Pragniemy zaprezentować niebywałe i jedyne w swoim rodzaju rozwiązania oraz inicjatywy:

  1. Biuro specjalnie przygotowane dla inwalidów wzroku:
  • nowoczesną architekturę
  • brajlowskie nakładki na poręczach schodów
  • wypukłe plany i informacje na ścianach
  • urządzenia mówiące.
  1. 2.       INNOWACJA! Pierwsza na świecie udźwiękowiona i dotykowa mapa świata – hit tegorocznej międzynarodowej konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND.
  2. 3.       Prezentacja polskiego wynalazku – patent nr 381048 „Etykieta z oznakowaniem kolorów ubrań dla niewidomych”  i szeroki wachlarz jego zastosowania!
  3. TYFLOGRAFIKA – uwypuklone obrazy na najwyższym światowym poziomie, a w tym:
  • wypukłe plany Wydziałów Obsługi Mieszkańców we wszystkich warszawskich urzędach
  • „Dotykownik – Atlas wypukłej grafiki” z 256 dotykowymi rycinami zabytków, pomników, zwierząt, urządzeń i instrumentów muzycznych
  • „Dotyk Solidarności” – książka o historii NZZ Solidarność i znaczeniu polskiej transformacji dla niewidomych, wydana w tzw. druku transparentnym.

W czasie konferencji ogłosimy:

  • informację o fundacyjnej akcji „Solidarni z niewidomymi na Ukrainie”
  • wyniki konkursu „Jestem lepszy od Ewy Kopacz, Beaty Szydło, Pawła Kukiza i wielu innych…”
  • oraz zaprosimy na XIV edycję konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND.

Społeczna odpowiedzialność biznesu to szerokie spektrum zagadnień i działań. W naszym przypadku chodzi o otwarcie świata na problemy ludzi niewidomych i słabowidzących:

  • tworzenie dostępnego dla nich otoczenia
  • dostosowywanie obiektów (w szczególności obiektów użyteczności publicznej) oraz stron internetowych
  • zatrudnianie inwalidów wzroku poprzez tworzenie nowoczesnych stanowisk pracy
  • dostęp do wszelkich informacji
  • realizacja prawa tej grupy obywateli (konwencji ONZ oraz dyrektyw UE).

Zarówno firma, jak i fundacja zajmują się światem dotyku i dźwięku, w którym wzrok jest zastępowany przez inne zmysły.

Dla zainteresowanych bezpłatne egzemplarze:

  • książka wydana transparentnie (tekst czarnodrukowy z brajlem) “Dotyk Solidarności”
  • „Dotykownik – atlas wypukłej grafiki”
  • tabliczki tyflograficzne z oznaczeniami brajlowskimi.

Uczestnicy konferencji:

Marek Kalbarczyk (Społeczny Prezes Fundacji Szansa dla Niewidomych), niewidomy pionier i innowator, twórca pierwszego polskiego syntezatora mowy oraz idei udźwiękowienia i ubrajlowienia otoczenia, opracował pierwszą na świecie mówiącą i dotykową mapę świata, wyróżniony w roku 2015 w konkursie Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w kategorii Społeczna Odpowiedzialność biznesu, odznaczony w roku 2010 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, informatyk, menadżer i autor 43 książek i poradników zaprasza do świata dźwięku i dotyku, w którym niewidomi wymagają empatii i pomocy, a sami uczą innych budowania świata na innych niż dotychczas zasadach – każdy jest odpowiedzialny za wszystkich.

Janusz Mirowski, dziennikarz, ekspert w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych. Związany ze środowiskiem od urodzenia – jego matka była niewidoma. Uczestnik międzynarodowych wystaw i konferencji: CSUN, SightCity, Sight World Tokio, Vision Melbourne, Reatech Sao Paulo. Jako współtwórca hasła „Widzieć więcej" stara się wcielić je w życie.

Henryk Rzepka, tyflopedagog, nauczyciel, informatyk, filozof. Niewidomy nauczyciel w szkole w Laskach. Absolwent Wydziału Filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Informatyki na Wydziale Matematyki na Uniwersytecie Łódzkim, Informatyki na wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej na Wydziale Fizyki Technicznej na Politechnice Łódzkiej oraz tyflopedagogiki na Wydziale Rewalidacji i Resocjalizacji w Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Jak do nas dojechać?

Z centrum miasta przedostajemy się na Wisłostradę, szybko i bez korków dojeżdżamy do Mostu Północnego, przejeżdżamy nim Wisłę, skręcamy w lewo w ulicę Modlińską. Mijamy Urząd Dzielnicy Białołęka, a stąd już rzut beretem do TYFLOAREI (biuro firmy Altix i Fundacji Szansa dla Niewidomych) pod numerem 246C. Za skrzyżowaniem z ulicą Mehoffera należy skręcić w dojazdówkę.

Kontakt do organizatora:

Janusz Mirowski

kom. 666 817 900